Apple w edukacji

Już od 1984 roku Apple wraz z komputerami Macintosh aktywnie uczestniczy w procesie doskonalenia metod nauczania na całym Świecie. Dziś efektem wieloletniego doświadczenia Apple jest bogata oferta dla jednostek oświatowych oparta o coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, takie jak komputery Mac, iPady i iPody, na pokładzie których Nauczyciele oraz Uczniowie mogą rozszerzać program nauczania korzystając z bazy tysięcy aplikacji oraz programów tworzonych specjalnie dla potrzeb szkół. Co istotne, to szkoła decyduje z jakich rozwiązań będzie korzystać, aby optymalnie udoskonalić system nauczania. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez Apple, a dostępnych w iMad, każda placówka oświatowa może dobrać odpowiedni program spełniający jej oczekiwania.

Dlaczego Apple?

Apple jest jedyną firmą IT na świecie która tworzy zarówno sprzęt, oprogramowanie i system operacyjny. Wieloletnim rozwojem technologicznym Apple, zagwarantowało, że zobowiązania w sektorze edukacyjnym jest w stanie oferować przez wiele lat.

 

Tablica i kreda to już przeszłość

Wielu pedagogów nadal nie dopuszcza do korzystania z technologii w klasie, gdyż uważają, że zakłócałoby to przebieg zajęć. Jednak technologia wykorzystywana we właściwy sposób może wzbogacić doświadczenia edukacyjne Waszych uczniów.

Zwróćcie uwagę na to, że:

  • - dzisiejsi studenci urodzili się w 1995 roku! Zaledwie trzy lata przed założeniem firmy Google. Nie znają świata, w którym nie było Internetu
  • - licealiści nie znają świata bez wyszukiwarek internetowych
  • - gimnazjaliści (urodzeni w 2001) mogli dostać iPoda na swoje pierwsze urodziny

Media społecznościowe były dla Was, a może nadal są, nową i osobliwą metodą komunikacji? Dla Waszych uczniów rozmawianie z przyjaciółmi na Facebooku i uaktualnianie swojego statusu na Twitterze jest równie naturalne jak używanie telefonu, a może jeszcze wygodniejsze. Wspominając o telefonach, prawdopodobnie zdecydowana większość Waszych uczniów posiada je, a stały dostęp do ogromnego wyboru treści i aplikacji jest dla nich normą.