Facebook Pixel

 

Termin dostawy

Realizacja zamówienia trwa średnio 2 dni robocze, jeżeli dany produkt jest w magazynie lub w salonie. Dla specjalnych konfiguracji (np. dodatkowy RAM, dysk itp.) czas oczekiwania może wynieść ok 6 tygodni. Każda wysyłka jest realizowana przez firmę kurierską UPS lub DPD i jest ubezpieczona na jej wartość. Czas trwania dostarczenia to jeden dzień roboczy (soboty są dodatkowo płatne).

Odbiór przesyłek

Przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności prosimy zwrócić uwagę na stan taśm naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia, taśmy są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej z nami. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie (w większości przypadków gwarancje produktów nie obejmują uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych działaniem z zewnątrz). Kurier po podpisaniu listu ma obowiązek, zaczekać aż paczka zostanie sprawdzona pod względem fizycznym, nie musi czekać na sprawdzenie działania przedmiotów zakupu.

Koszt przesyłek

Bezpłatna dostawa w sklepie iMad.pl dostępna jest, przy zamówieniu na kwotę min. 500 zł. W przeciwnym wypadku koszt przesyłki kurierskiej wynosi 19 zł. Zamówiony towar można także odebrać osobiście w jednym z naszych salonów (należy wybrać odpowiednią salon w opcjach dostawy).

Pakowanie

Każda nasza przesyłka jest starannie zapakowana, zabezpieczona oraz zaplombowana firmową taśmą. Więcej informacji na temat realizacji zamówień oraz wysyłek, znajduje się w naszym regulaminie.

Jak przygotować paczkę do serwisu lub z reklamacją

Jeśli tylko możliwe, używaj nowego pudełka. Im bardziej pudełko jest zużyte, tym bardziej traci swoje właściwości ochronne, co oznacza, że uprzednio używane pudełko może nie chronić przesyłki w odpowiednim stopniu. Jeżeli musisz ponownie użyć pudełka, upewnij się, że jest ono sztywne i w doskonałym stanie, bez przebić, dziur, rozdarć lub uszkodzeń rogów i że wszystkie klapy są nienaruszone. Usuń z pudełka wszystkie etykiety i inne oznaczenia wysyłki.

Jest ważne , aby zapewnić odpowiednią amortyzację zawartości paczki. Upewnij się, że każdy przedmiot jest zawinięty osobno. Artykuły kruche należy oddzielić od siebie oraz od rogów, boków, wieczka i dna pudełka. Każdy przedmiot powinien być otoczony materiałem amortyzującym o grubości przynajmniej dwóch cali (5,08 cm) i umieszczonym w odległości przynajmniej dwóch cali (5,08 cm) od ścianek pudełka. Zapobiega to uderzaniu produktu o produkt oraz chroni zawartość przed uderzeniami i wibracjami, które mogą przenosić się z zewnętrznej części pudełka na zawartość. Aby odpowiednio chronić swoją wysyłkę, użyj odpowiedniego materiału amortyzującego oraz mocnego pojemnika zewnętrznego. Upewnij się, że używasz wystarczająco dużo materiału amortyzującego i zawartość nie przesuwa się podczas potrząsania pojemnikiem.

Do nieodpowiednich materiałów amortyzujących należą np. koce, ręczniki, gazety, odzież i poduszki. Do zamortyzowania i ochrony swojej przesyłki użyj materiałów wymienionych poniżej:

  • - Folii pęcherzykowej (z małymi i dużymi pęcherzykami / bąbelkowa)
  • - Opakowania nadmuchiwanego (poduszki powietrznej)
  • - Kawałki styropianu (wypełnienie typu loose fill)
  • - Dostosowane pojemniki z pianki
  • - Pianka ochronna/Pianka wypełniająca
  • - Pognieciony papier pakowy
  • - Faliste wyściółki i wkładki

Uwaga: Przedmioty kruche - takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, wyroby ceramiczne i dzieła sztuki,  wymagają odpowiedniego pakowania, aby wysyłka była bezpieczna. Paczki zawierające takie i podobne przedmioty mogą wymagać dodatkowego materiału amortyzującego i podwójnego (nadmiarowego) pudełka. 

Dla bezpieczeństwa przesyłki prawidłowe zamknięcie pojemnika jest tak samo ważne jak  jego prawidłowe zamortyzowanie. Nie używaj taśmy maskującej, celofanowej, izolacyjnej, sznurka ani papieru do owijania. Zamiast tego użyj mocnej taśmy o szerokości dwóch cali (5,08 cm) lub szerszej.

Szczegóły pakowania znajdziesz też w poradniku pakowania dostępnym do pobrania: Tutaj. Wiecej informacji o przygotowaniau paczek dla paczkomatów InPost znajdziesz: Tutaj.

Filtry